Są 4 grupy uczestników: Mistrz Gry, Morderca, Medium i
Gracze.
Mistrz Gry: kieruje grą, nawet po tym, gdy zostanie z niej
wyeliminowany. Wymyśla sytuację, w której uczestnicy są razem. Wygląda to jak
opowiadanie, w którym Gracze rozmawiają ze sobą, odwiedzają miejsca, śpią,
jedzą itp. Wybiera Mordercę i Medium spośród uczestników, wysyłając do nich PW.
Morderca: Celem gry jest złapanie go. Na początku wysyła on
Mistrzowi Gry informacje o sobie i wybiera Gracza do "zabicia".
Zadaniem Mistrza Gry jest napisanie sceny
"zabicia" i podanie wskazówek dotyczących Mordercy. Gdy przy
głosowaniu Gracze wskazą Mordercę, gra się kończy.
Medium: Mistrz Gry wybiera Medium i informuje go o
tożsamości Mordercy. Podaje mu także wszystkie wskazówki po każdym
"morderstwie". Zadaniem Medium jest pomóc innym Graczom wskazanie
Mordercy przez naprowadzanie ich na właściwy trop. Oczywiście, oskarżenia
wprost są zabronione. Medium jest często "zabijany", by utrudnić
Graczom wskazanie mordercy.
Gracze: Po każdym "morderstwie" dyskutują o tym,
co się stało i o danych im wskazówkach. Mogą oskarżać kogo chcą o bycie
Mordercą, zarówno pośrednio, jak i bezpośrednio.
Jeśli Gracz zostaje wyeliminowany w głosowaniu lub zabity,
ma prawo do ostatniego posta w temacie Gry przed ostatecznym wycofaniem się z
niej. Często jest on używany do oskarżenia kogoś lub po prostu do
"wybiegnięcia z płaczem" z gry.
Głosowanie: Po każdym morderstwie Mistrz Gry daje czas na
głosowanie. Gracze głosują, kto ich zdaniem jest mordercą, przesyłając
Mistrzowi PW. W następnej rundzie, Mistrz eliminuje z gry osobę, która dostała
najwięcej głosów, ale nie okazała się być Mordercą, i gra idzie dalej. Jeśli
natomiast Gracze większością głosów wskazali prawdziwego Mordercę, gra się
kończy i pozostali w grze Gracze wygrywają.
Jeśli nikt nie zagłosuje lub jest remis, nikt nie odpada i
gra się toczy dalej.
Gra zaczerpnięta z nieistniejącego już forumcodelyoko.pl gdzie odbyło się w latach 2012-2014 dziesięć edycji tejże gry
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz